Сторінками історії Оратівської ЦРБ

В 20-х-30-х роках в Оратові діяла хата-читальна з обмеженим книжковим фондом.Він в основному складався з періодичних видань.

В 1945 році в райцентрі була відкрита бібліотека з книжковим фондом близько півтора тисячі примірників. У важких умовах доводилося працювати бібліотекарям Л.Карпусі та Г.Колісниченко, не опалювалась тісна кімната , не було стелажів.У 1949 році на посаду завідуючої призначають О.І.Приходько – кваліфікованого спеціаліста з вищою спеціальною освітою. За 30 років роботи Ольга Іванівна зробила чимало для розвитку бібліотечної справи в районі.

У 1952 році при районній бібліотеці створюється відділ по обслуговуванню юних читачів, його завідуючою призначається Олександра Коломієць. До 1953 року дорослих і юних читачів обслуговувала районна бібліотека , що створювало великі незручності в роботі: недостатньо комплектувався книжковий фонд, не вистачало книг , що вивчалися шкільною програмою, підручників, - шкільна бібліотека не функціонувала. Таким чином назріла потреба відкриття в райцентрі дитячої бібліотеки.В зв’язку з цим за клопотанням райвідділу культури, рішення райради в Оратові відкрилась бібліотека для дітей .

В 1979 році , після відновлення Оратівського району , була проведена централізація бібліотечної мережі і створено ЦБС. Очолила її бібліотекар з фаховою освітою Ольга Шевчук .

Протягом 1981 – 1982 років директором Оратівської ЦБС була Віра Липко. З 1982 по 2008 рік Оратівську ЦБС очолювала Козак Алла Тимофіївна.

Вагомий внесок у розвиток бібліотечної справи зробили В.Т.Огороднік - бібліограф-краєзнавець, А.М.Шевченко – бібліограф, О.Т.Коломієць – зав.відділом комплектування, О.Т.Святецька – завідуюча районною дитячою бібліотекою.

В 2008 Оратівську ЦБС реорганізовано і створено Оратівську ЦРБ. В 2009- 2013 роках Оратівську ЦРБ очолювала Смолякова Галина Іванівна, з 2014 року – Антонець Тетяна Павлівна.

Обслуговування читачів здійснюється відділом обслуговування читачів, який включає абонемент , читальний зал, сектор обслуговування дітей.

Бібліотека щорічно обслуговує 1434 читачів.

Книговидача становить 26585 примірників.

На сьогодні бібліотечний фонд складає 58858 примірників книг та періодичних видань. Фонд універсального профілю, розрахований на задоволення попиту загальноосвітніх, культурних і професійних запитів читачів.

Кiлькiсть переглядiв: 385

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.